Exmoor Sock Mackerel-Sky - John Arbon Textiles

240,00 Kč S DPH

Příze Exmoor Sock 4 Ply je výjimečná pro svou všestrannost jak na ponožky, tak na oděvy a doplňky, které něco vydrží. Pokud fandíte proužkům nebo vyplétání, hodí se, že je v přadenech po 50 g.

Exmoor Sock vyniká trvanlivostí a pružností vláken z ovcí plemene Exmoor Blueface - křížence plemen Exmoor Horn (odolné rouno) a Bluefaced Leicester (známé pro svou jemnost a lesk). Přirozeně tmavě hnědo černý odstín příze Devon Zwartbles dává navíc pružnost a rafinovanou hloubku barev. Falklands Corriedale zvyšuje jemnost a viditelnost vzorku (stitch definition). Nylon je pro odolnost.

Počet
3 ks

  • Balíček dobře zabalíme Balíček dobře zabalíme
  • Doručíme až k vám domů Doručíme až k vám domů
  • Zboží můžete do 14 dnů vrátit Zboží můžete do 14 dnů vrátit

Materiál: 90% vlna (60% Exmoor Blueface SW, 20% Corriedale SW, 10% Zwarbles), 10% Nylon

Návin a gramáž: 200 m/50g

Vzorek: 30 ok x 42 řad

Jehlice: 2,5 mm

Tloušťka příze: Fingering

Sezóna: Celoroční

Praní: V pračce na vlnu 

Barevnost se může lišit i podle typu Vašeho počítače nebo monitoru.

Při tvorbě odstínů se John Arbon inspiroval měnícími se ročními obdobími v místní krajině kolem Exmooru. Národní park je domovem mnoha velmi vzácných divokých květin, hmyzu a zvířat, mezi nimi se pasoucími ovcemi plemene Exmoor Blueface. Při procházkách zelení v kopcích a kolem zátoky můžete vždy narazit na hluboké výrazné odstíny barev. Při vybírání jmen odstínů přízí se tedy zdálo jen přirozené zabrousit k místnímu dialektu z dob dávno minulých. Mezi Johnovy oblíbené patří Oddmedod (hlemýžď), Dimity (soumrak), Quick Beam (jeřábové bobule) a Bibble Bug (svinka/stínka - kdo četl Tobiáše Lolnesse, ví :-)).

Parametry

Materiál
Vlna,Polyamid
Tloušťka příze
Fingering
Sezóna
Celoroční
Spotřeba na dámský svetřík vel. 38
cca 300g
Gramáž
50g
Návin
200m